Yeşil Sol Parti adayı Cemal’den Yeni Yaşam gazetesine ziyaret

Yeşil Sol Parti İstanbul Milletvekili Adayı Hasan Cemal, bugün birçok yerde gerçekleşen siyasi kırım operasyonlarında Yazı İşleri Müdürü'nün gözaltına alınması sonrası Yeni Yaşam Gazetesi’ni ziyaret etti.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) İstanbul 2’nci Milletvekili Adayı Hasan Cemal, bugün siyasi soykırım operasyonlarında Yazı İşleri Müdürü’nün gözaltına alındığı Yeni Yaşam Gazetesi’ni ziyaret etti.

Cemal’i çok sayıda Yeni Yaşam Gazetesi çalışanı karşıladı. Ziyarette 21 kente siyasetçi, hukukçu ve gazetecilerin de aralarında çok sayıda kişiye yapılan gözaltı saldırısına tepki gösterildi.

Siyasetçilerin yaptıkları siyaset, gazetecilerin haber yapmasından, avukatların ise seçim güvenliğini sağlayabilecek bir pozisyonda olmasından kaynaklı gözaltına alındığını dile getiren Cemal, “Bu böyle devam ederse seçim güvenliğini ‘yok etmek istiyor’ demektir. Buna karşı biz ne yapabiliriz? Çıkıp sokakta bağırmak, anlatmak lazım. En çok HDP, Yeşil Sol Parti’nin üzerine geliyor. Çünkü anahtar olacağını görüyor. ‘Onu nasıl önlerim, etkisini nasıl en aza indiririm? Ona bakıyor” diyerek, tepki gösterdi.