‘PKK’nin 46’ncı yıl dönümünü başarıyla taçlandıracağız’

Kürt Özgürlük Hareketinin 45 yıl boyunca binlerce şehit verdiğini ve çok büyük bedeller ödediğini söyleyen HPG gerillaları Fedekar Yedîgar ve Qehreman Kobanê, “PKK’nin 46. Yıl dönümünü başarıyla taçlandıracağımızın sözünü veriyoruz” dedi.

HPG gerillaları Fedekar Yedîgar ve Qehreman Kobanê, PKK’nin 46. yıl dönümü vesilesiyle ANF’ye konuştu.


Devrim şehitlerinin anan HPG’li Fedekar Yedîgar, PKK'nin kuruluş yıl dönümüne ilişkin duygularını şöyle dile getirdi: "Rêber Apo’nun emekleri sonucu bugün PKK’nin 46. yıl dönümünü kutluyoruz. Başta Rêber Apo’yu, mevzilerde bulunan yoldaşlarımızı, zindan direnişçilerini ve yurtsever halkımızı selamlıyoruz. Kurdistan özgürlük gerillaları olarak mücadelemizi son nefesimize kadar yükselteceğimizin sözünü veriyoruz bu halka. PKK geride bıraktığı 45 yıl boyunca binlerce şehit verdi. Özgür bir yaşam için çok ağır bedeller ödendi. Bu direniş Önder Apo'nun fedakarlığıyla başladı, Kurdistan özgürlük gerillaları bu direniş geleneğini hala sürdürüyor.

Düşmana karşı çok ciddi bir savaş veriyoruz. Türk devletinin kimyasal saldırılarına karşı gerilla büyük bir iradeyle direniyor ve etkili eylemler yapıyor. Bundan dolayı düşman her geçen gün saldırılarını daha da arttırıyor. Gerilla bu vahşi saldırılarına karşı direnme gücünü Rêber Apo’dan alıyor. Zap, Avaşin, Metina ve Xakûrkê başta olmak üzere Kurdistan’ın birçok alanında büyük bir mücadele yürütülüyor. Halkımıza, partimizin 46. yıl dönümünü başarıyla taçlandıracağımızın sözünü veriyoruz” şeklinde konuştu.


PKK’nin kuruluş yıl dönümünü kutlayan gerilla Qehreman Kobanê ise şu ifadeleri kullandı: “PKK'nin kurulmasıyla birlikte Kürt halkı yeniden doğdu. Artık bizim için yemi bir yaşam başladı. Biz de PKK'ye katılarak bu hareketin içinde kendimizi tanıdık ve yeniden doğduk. Kürt halkı yok olma ile yüz yüzeydi ama PKK'nin kurulmasıyla bu kez büyük başarılara ulaştık. Kurdistan özgürlük savaşçıları olarak Önder Apo'nun İmralı’da sergilediği direnişten ilham ve güç alıyoruz. Düşmana olan nefretimiz ve öfkemiz her geçen gün daha da artıyor. Mücadelemiz başarıya ulaşana kadar direnişimizi sürdüreceğiz.”