GÖRÜNTÜLÜ

‘Kurdistan Kadın Hareketinin Kalbi” kitabı tanıtılıyor

Kuzey ve Doğu Suriye’de bir grup enternasyonalistin hazırladığı “Jin Jiyan Azadî- Kurdistan Kadın Hareketinin Kalbi” Valencia ve Katalonya’da okurla buluşuyor.

JIN JIYAN AZADÎ KİTABI

Kuzey ve Doğu Suriye’de Andrea Wolf Enstitüsü’nün Jineoloji çalışmaları kapsamında Kürt Kadın Özgürlük Hareketi içerisinde yer alan ve aynı zamanda Rojava Kadın Devrimi’ne öncülük eden kadınlarla yapılan röportajların “Dona Vida Libertat en el foc de la revolució de les dones de Rojava' (Jin Jiyan Azadî- Rojava Kadın devriminin ateşinde) adıyla kitaba dönüştürülen proje, günlerdir İspanya’da okurla buluşuyor.

Valencia ve Katalonya Jineoloji Akademisi tarafından düzenlenen okurla buluşma etkinliği Valencia turunu tamamladı.

Valencia bölgesinde 6 Mayıs’tan itibaren La Repartidora Kütüphanesi’nde, Castelló kentindeki Cosa Nostra Toplum Merkezi’nde, Sagunt kentindeki Candê Circe Merkezi Kütüphanesi’nde, Potries kentideki El Moli Toplum Merkezi’nde, Alacant kentindeki Fahrenheit Kütüphanesi’nde ve Elx kentindeki CNT sendikası merkezinde okurla buluştu.

Kitabı okurla buluşturan Jineoloji Akademisi üyeleri Rojava Devrimi, kadın mücadelesi ve toplumsal gelişmeler hakkında da okurlarla bilgi paylaşımında bulundu.

Kitap, bir hafta boyunca Katalonya’nın Reus kenrindeki Carrutxa Kültür Merkezi’nde, Tarragona kentindeki La Gata Insubmisa Toplum Merkezi, Balaguer kentindeki L'Argonauta Kütüphanesi, Lleida kentindeki La Irreductible Kütüphanesi, Barcelona’daki La Raposa Kütüphanesi ve son olarak Girona kentindeki Ateneu Salvadora Catà Toplum Merkezi'nde okurla buluşacak.