Taliban'dan Kabil'de koordineli saldırılar

Taliban'dan Kabil'de koordineli saldırılar

Taliban güçleri Afganistan’ın başkenti Kabil ve ülkenin doðusundaki Gardez’de bir çok hedefe koordineli saldırılarda bulundu.

Kabil’in merkezinde Amerikan Büyükelçiliði’nin bulunduðu mahallede bir çok hedefe saldırı gerçekleşti. Bombaların patladıðı ve silah seslerinin geldiði mahallede ABD elçilik personelinin herhangi bir yara almadıðı belirildi.

AP ajansına göre Taliban sözcüsü Zabiullah Mucahid, NATO Genel Karargahı, Parlamento ve Kabil’deki diplomatik rezidanslara eş zamanlı olarak intihar saldırıları düzenlendiðini bildirdi. Saldırıların sonuçları hakkında henüz bir bilgi yok.

Ülkenin doðusundaki Gardez’de Afgan polis eðitim kampına da saldırı gerçekleşti. Bombalı yelekler taşıyan ve sayıları belli olmayan militanların, önce bir binadan otomatik silahlarla polis eðitim merkezine ateş açtıðı belirtildi. Saldırının sürdüðü ifade edilirken en az 4 kişinin yaralandıðı belirtiliyor.

Celalabad kentinde ise NATO'nun önemli bir üssü olan havaalanına en az 4 eylemci tarafından intihar saldırısı düzenlendi. Saldırısında çok sayıda kişinin yaralandıðı bildirildi.

ANF NEWS AGENCY