DEM Parti'den çağrı: Zaman kaybetmeden kapsamlı müdahale edilmeli

Yangına müdahalenin yetersiz kaldığını belirten DEM Parti, "Tüm duyarlı kurumlara hızlı bir şekilde devreye girmeleri için çağrı yapıyoruz" dedi.

MÊRDÎN-AMED ARASINDA YANGIN

Amed’in Çınar ilçesi ile Mêrdîn’in Şemrex (Mazıdağı) ilçesi arasında çıkan yangına ilişkin Halkların Eşitlik ve Demorasi Partisi (DEM Parti) Genel Merkezi'nden açıklama yapıldı. 

Partinin sanal medya hesabından yapılan açıklamada, müdahalenin yetersiz kaldığı belirtilerek "Yetkililer zaman kaybetmeden daha kapsamlı ve havadan müdahale etmelidir. Tüm duyarlı kurumlara hızlı bir şekilde devreye girmeleri için çağrı yapıyoruz" denildi.

DEM Parti'nin açıklaması şöyle: “Mardin-Diyarbakır arasındaki kırsal alanda çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle yerleşim alanlarına sıçrayacak kadar büyümüş durumda. Yurttaşlar can kayıpları ve yaralıların olduğunu dile getiriyor. Şu ana kadar karadan yapılan müdahale yetersiz kalıyor. Yetkililer zaman kaybetmeden daha kapsamlı ve havadan müdahale etmelidir. Tüm duyarlı kurumlara hızlı bir şekilde devreye girmeleri için çağrı yapıyoruz.”