Şırnak’ta polis otobüsüne eylem: 9 polis öldürüldü

Gerillalar, Şırnak merkez ile Cizre yolu üzerinde içerisinde 22 polisin bulunduğu polis otobüsüne yönelik gerçekleştirdiği eylemde 9 polis öldürülürken, 4 polis de yaralandı.

HPG Basın İrtibat Merkezi, Şırnak'ın Cizre-Silopi ilçelerinde uygulanan vahşi saldırılara ve Van da komplo sonucu alçakça katledilen 12 gerillanın anısına kapsamlı bir eylem düzenlendiğini bildirdi. HPG açıklamasında, “18 Ocak günü saat 18.30'da Şırnak merkez ile Cizre yolu üzerinde içerisinde 22 polisin bulunduğu polis otobüsüne yönelik Gerilla güçlerimiz B7 roketatar silahları ve ferdi silahlarla bir eylem gerçekleştirmiştir. Güçlerimiz otobüsü etkili bir şekilde vurarak aracı tümden imha etmiştir. Gerçekleşen bu eylemde net 9 polis öldürülürken 4 polis de yaralanmıştır” denildi.

Keşif uçuşlarının da sürdüğünü belirten HPG,  “18 Ocak günü saat 16.30 ile 19 Ocak günü saat 05.00 arasında Medya Savunma alanlarımızdan Garê alanı, 19 Ocak günü saat 02.00 - 08.00 arasında Heftanin alanı üzerinde insansız hava araçları keşif uçuşları gerçekleştirmiştir” dedi.