HPG: 8 işgalci Türk askeri cezalandırıldı

Kurdistan Özgürlük Gerillası'nın Zap’a bağlı Girê Amediyê Direniş Alanı’nda gerçekleştirdiği eylemlerde 8 işgalci Türk askeri cezalandırıldı. 1 Mobesse imha edilirken 1 mevzi ve 1 kepçe de darbelendi.

HPG Basın İrtibat Merkezi açıklaması şöyle:

“Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

11 Kasım saat 02:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’na indirme yapmak isteyen helikopterlere ağır silahlar ile müdahale edildi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

9 Kasım saat 07:30’da Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki işgalcilere ait 1 mobesse kamerası suikast taktiği ile vurularak imha edildi.

10 Kasım saat 08:45 ve 15:05’te Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

10 Kasım saat 07:30’da Girê Amediyê Direniş Alanı’nda ilerlemek isteyen işgalciler 2 kez sabotaj taktiğiyle ile hedeflenerek vuruldu ve 2 işgalci cezalandırıldı.

10 Kasım 08:10 - 17:25 saatleri arasında Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki işgalciler ferdi, orta otomatik ve ağrı silahlarla hedeflendi. Gerçekleştirilen eylemlerde toplam 6 işgalci cezalandırıldı.

10 Kasım Girê Amediyê Direniş Alanı’nda ilerlemek isteyen kırıcı kepçe aracı ağır silahlar ile vuruldu ve darbelenen araç alandan uzaklaştı.

İşgalci TC ordusunun yasaklı patlayıcılar, kimyasal gaz ve patlayıcı yüklü dronlar ile gerçekleştirdiği saldırılar;

9 Kasım’da Zap bölgesinin Sîda Direniş Alanı’ndaki savaş mevzileri 2 kez yasaklı patlayıcılar ile bombalandı.

10 Kasım’da Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki savaş mevzileri 4 kez patlayıcı yüklü dronlar ile bombalandı.

10 Kasım’da Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki savaş mevzileri 5 kez yasaklı patlayıcılar ile bombalandı.

9, 10 ve 11 Kasım’da Metîna bölgesinin Girê Ortê Direniş Alanı’ndaki savaş mevzileri ise 15 kez kimyasal gazlar ve 2 kez yasaklı patlayıcılar ile bombalandı.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

10 ve 11 Kasım’da Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Bahar Direniş Alanı 1 kez, Metîna’nın Gundê Şêlazê alanı 1 kez ve Xakurkê bölgesinin Goşînê ve Girê Şehîd Hawar alanları 3 kez olmak üzere; toplam 5 kez savaş uçaklarıyla bombalandı.

9, 10 ve 11 Kasım’da Şehîd Delîl Batı Zap ve Xakurkê bölgeleri helikopterler ile bombalandı.

9, 10 ve 11 Zap, Şehîd Delîl Batı Zap, Metîna ve Xakurkê bölgeleri toplarla bombalandı.”