DEM Parti: Halil İbrahim Karabulut halka ihanet etmiştir

DEM Parti, "Halil İbrahim Karabulut halkın iradesine ihanet etmiştir. Bilinsin ki halk ihanet edenleri asla affetmeyecektir" dedi.

İRADE GASPI

DEM Parti Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, "31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimine giden süreçte partimiz Türkiye’de ve Dünya’da benzeri görülmemiş şekilde tüm yerellerde halkla birlikte adaylarını belirlemiştir. 90’dan fazla yerelde ön seçim yapan partimiz, demokrasi şöleni ortaya çıkarmış ve bir kez daha örnek olmuştur. Ön seçim koşullarının oluşmadığı yerellerde ise partimiz yine halkımıza başvurmuş ve eğilim yoklaması ile adaylarını belirlemiştir. Aday belirlediğimiz tüm yerellerde halkın talepleri esas alınmıştır" denildi.

'ZAYIF KİŞİLİĞİ İLE ANILACAK'

Açıklamada şunlar da belirtildi: "Batman’ın İkiköprü beldesi de yine bu yöntemler esas alınarak adaylarımızın belirlendiği yerellerden biri olmuştur. Partimiz eşbaşkanlık sistemi temelinde İkiköprü beldesinde Celile Yıldız ve Halil İbrahim Karabulut’u aday göstermiştir. İki eşbaşkan adayıyla birlikte İkiköprü beldesinde 31 Mart 2024 tarihinde yapılan seçimlerde partimiz DEM Parti, %58,98 oy oranı ile seçimi kazanmıştır. İkiköprü halkı iradesini DEM Partiden yana ortaya koymuş ve partisine bir kez daha sahip çıktığını göstermiştir.

Hakkari Belediyemize kayyım atanmasının ardından özel savaş taktikleri üzerinden belediye eşbaşkanlarımızı hedef alan kimi yaklaşımlar geçmiş süreçlerde olduğu gibi bu süreçte de tekrar açığa çıkmıştır. Gözaltı, tutuklama ve kayyım tehdidi ile belediye eşbaşkanlarımızı tehdit eden iktidar, bu yöntemler ile sonuç almaya çalışmaktadır. Partimize karşı gelişen saldırı konsepti ve tutuklamalar bugün ilk defa yaşanmadığı gibi bu duruma karşı direnişimizde on yıllardır devam etmektedir.

İktidar ve ortaklarının özel savaş konseptini devreye koyduğu ve tehdit ile yıldırmaya çalıştığı son yer ise Batman’ın İkiköprü Beldesi Belediye Eşbaşkanı Halil İbrahim Karabulut olmuştur. Geçtiğimiz hafta istifa ettiğini açıklayan Halil İbrahim Karabulut ile bir haftalık süreç boyunca yapıcı ve kazanımcı kimi görüşmeler gerçekleştirilmiş fakat söz konusu bu görüşmelerden bir sonuç alınamamıştır. İktidarın başvurduğu tehdit yöntemi Halil İbrahim Karabulut’un zayıf kişiliği karşısında sonuç alıcı olmuştur. Söz konusu bu şahıs, İkiköprü halkının 31 Mart’ta sandıklarda partimize karşı gösterdiği teveccühü şahsi algılama yanılgısına kapılmıştır.  İkiköprü halkı kişilere değil partisine oyunu vermiştir ve partisinin yönetime gelmesi noktasında irade beyanında bulunmuştur.

Halil İbrahim Karabulut’a buradan çağrıda bulunuyoruz. Bugün iktidarın tehditlerine karşı gösterdiği cesaretten yoksun tutumundan dolayı bulunduğu İkiköprü Belediye Eşbaşkanlığı makamından da istifa etmesi halkımızın kendisinden beklentisidir. Kendisi bugünden itibaren halkın iradesini yansıtan bir kişi olamayacaktır. İkiköprü halkının nezdinde zayıf kişiliği ile anılacaktır."

'HALK ASLA AFFETMEYECEK!'

DEM Parti, açıklamasının sonunda şu mesajları verdi: "Partimize karşı gelişen yoğun saldırılar ve baskı politikaları, DEM Parti’de siyaset üretmenin güçlü bir irade gerektirdiğini bir kez daha açığa çıkarmıştır. Bizler halkımızdan aldığımız güç ve moral ile Demokratik, Ekolojik ve Kadın Özgürlükçü belediyecilik anlayışımızı bulunduğumuz her alanda sürdürmeye devam edeceğiz. İkiköprü beldesinde açığa çıkan durumdan dolayı kendi sorumluluğumuzun bilinci ve farkındalığıyla bundan sonraki süreci yürüteceğimizin sözünü veriyoruz. Edip Solmaz’ın Batman’da bıraktığı mirasa sahip çıkmak ve onu korumak bizlerin borcudur. Her ne koşulda olursa olsun halkın iradesine ihanet edenlere karşı da mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz ve halkımızla birlikte mücadelemize devam edeceğiz. Bilinsin ki halk ihanet edenleri asla affetmeyecektir."