Nusaybin'de HDP'li vekile coplu saldırı!

HDP'li milletvekilleri, Leyla Güven'e destek için Nusaybin'de bir araya geldi. Polis, HDP Milletvekili Hüseyin Kaçmaz'a copla saldırdı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekillerinin açlık grevindeki Leyla Güven’e destek için "100'üncü Gününde Leyla'ya, Tecridi Kırmaya" sloganıyla 7 merkezden başlattıkları yürüyüşün Nusaybin ayağında polis, milletvekillerine saldırdı.

Şırnak'tan dün yola çıkarak Nusaybin'e ulaşan milletvekilleri Hasan Özgüneş, Hüseyin Kaçmaz ve Nuran İmir ile Mardin milletvekilleri Pero Dündar, Ebru Günay ve Tuma Çelik, HDP ilçe binasında partililerle bir araya geldi. Buradan Amed'e doğru devam edilecek yürüyüş nedeniyle parti binasının etrafı onlarca zırhlı araç ve yüzlerce polis ile abkukaya alındı. Nusaybin Kaymakamı ve İlçe Emniyet Müdürü de parti binasının önüne geldi. 

Bir süre sonra parti binasından toplu halde çıkarak yürüyüşlerine başlamak isteyen milletvekillerinin etrafı polislerce sarıldı ve yürümelerine engel olundu. 

KAÇMAZ'A COPLA SALDIRDILAR, DÜNDAR PARMAĞINDAN YARALANDI

Yürümekte ısrar etmeleri üzerine milletvekillerinin etrafları kalkanlarla çembere alındı. Polisler, kalkanlarla milletvekillerini sıkıştırıp, darp etmeye başladı. Bir polisin copla milletvekillerinden Hüseyin Kaçmaz'a defalarca vurduğu görüldü. 

Milletvekillerinden Pero Dündar’ın ise, kalkanlarla sıkıştırılması nedeniyle yaralandığı, parmağında kanama meydana geldiği öğrenildi.