HPG: Çukurca'da Kobra helikopteri gerillalar tarafından düşürüldü

Halk Savunma Güçleri (HPG) Çukurca'da bu sabah saatlerinde gerillalar tarafından Türk ordusuna ait bir helikopterin düşürüldüğünü duyurdu.

Türk ordusunun Çukurca'da kaza sonucu düştüğünü açıkladığı Kobra helikopteri konusunda HPG'den açıklama geldi. HPG açıklamasında helikopterin gerilla güçleri tarafından düşürüldüğü ifade edildi. 

HPG Basın İrtibat Merkezi'nin konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle: "13 Mayıs günü (bugün) sabah saat 04.30 sularında Hakkari’ye bağlı Çelê ilçesinin Aşutê (Çığlı) alanında konuşlanan sömürgeci Türk ordusuna yönelik olarak güçlerimiz tarafından kapsamlı bir devrimci operasyon gerçekleştirilmiştir.

Yoğun çatışmaların yaşandığı bölgeden alınan ilk bilgilere göre 1 kobra tipi helikopter güçlerimiz tarafından düşürülmüş olup, çok sayıda asker öldürülmüş ve ölen askerlerin bir kısım silahı güçlerimizin eline geçmiştir.

Türk Genelkurmayı’nın, helikopterin kaza sonucu düşmüş olduğu yönündeki bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. Bu operasyon hakkındaki detaylı bilgi daha sonra kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Saygıyla duyurulur."