HDP İnegöl İlçe Örgütü’ne taşlı saldırı

İki ırkçı AKP’li, HDP İnegöl İlçe Örgütü binasına dün gece saatlerinde taşlı saldırı düzenlendi.

Bursa İnegöl ilçesi Alanyurta Mahallesi’nde bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) İlçe Örgütü binasına dün akşam 02.00’da iki ırkçı AKP’li tarafından saldırı düzenlendi. Üzerlerinde Erdoğan’a ait posterler bulunan saldırganlar, camlara taşla saldırdıktan sonra olay yerinden uzaklaştı.Saldırı anları kamera kayıtlarına da yansıdı.

Konuya ilişkin Bursa İnegöl HDP İlçe Örgütü basın açıklaması yaptı. Açıklamaya il eşbaşkanları ile parti yöneticileri katıldı. Zorbalığa ve baskılara karşı direneceklerini ifade eden İlçe Eşbaşkanı İpek Akman, kazandıkları halde korktuklarını ve buna rağmen saldırdıklarını söyledi. Akman, “Yapılan bu saldırıya şaşırmadık. Bundan korktuk mu? Hayır. Biz bu mücadeleyi sizden alarak gelmedik, biz halkın iradesi ile geldik. Sizi tarihin çöp tenekesine atıncaya kadar bu mücadele devam edecektir” dedi.

HDP İnegöl İlçe Örgütü binasına yapılan bu saldırı ilk değil. Faşist iktidarın her gün HDP'yi hedef göstermesi ardından İlçe Örgütü binası, Aralık 2020 tarihinde de kimliği belirsiz kişilerce ateşe verilmişti.