HBDH Milis Güçleri’nden bir dizi eylem

HBDH milis güçlerinden 15-20 Aralık 2019 tarihleri arasında Mersin Akdeniz’de bir dizi eylem.

Yazılı bir açıklama yapan Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Milis Güçleri, 15-20 Aralık 2019 tarihleri arasında Mersin’in Akdeniz ilçesinde üç ayrı eylem gerçekleştirdiğini belirtti.

Açıklamada şunlar kaydedildi: “Mersin Akdeniz ilçesinde kimlik kontrolü adıyla yoksul halklarımıza onur kırıcı davranışlar gerçekleştiren, polis uygulama noktasına EYP ile müdahale edilmiş, patlama sonrası bazı polislerin yaralandığı tespit edilmiştir.

Ahmet Kara isimli işbirlikçi-çete unsurun, faşizmin kolluk gücü olan polis ile işbirliği içerisinde devrimci-yurtsever güçler hakkında bilgi topladığı, aynı zamanda uyuşturucu madde ile gençlerimizi zehirlediği tespit edilmiş, halk düşmanı güçlere çalışan bu unsur tarafımızca cezalandırılmıştır.

Yine Ahmet Kara ile işbirliği içerisinde uyuşturucu ticareti yapan aynı çeteye mensup bazı unsurların evleri ateşe verilmiştir.”

HBDH Milis Güçleri’nin 2019 yılında AKP-MHP faşist bloğuna ve kan emici sömürücü sınıflara ağır bedellerin ödetildiği bir yıl olduğuna da dikkat çekilen açıklamada, “Halklarımızı savaşlara ve yoksulluğa mahkum ederek, kendilerine dokunulmaz hayatlar inşa edenler, bu devranın hep böyle süreceğini düşünenler, en güvenlikli yerlerde hedefimiz oldu. Holdinglerinden, yatlarına, işkencecilerden, işgal konvoylarına beklemedikleri yerlerde, beklemedikleri anda güçlerimizce imha edildi. Milyar dolarca yatırım yaptıkları polisleri, güvenlik sistemleri, işbirlikçi-ajanları, paramiliter çeteleri ve Süleyman Soyluları, yoksullardan çaldıkları mülklerini korumaya yetmedi. 2020 yılı çökmekte olan AKP-MHP faşizmi ve destekçileri açısından daha ağır bedeller ödeyecekleri bir yıl olacak. Erdoğan da tetikçisi Soylu da halk ayaklanmalarının yaklaştığını ve onun silahlı birleşik öncü gücü olan HBDH güçlerinin bir nefes kadar saraylarına yakın olduklarını hissetmektedirler.

Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde söylediği ‘Şehirlerde güvenliği sadece kolluk kuvvetleriyle sağlayamayız’ sözleri tam da bu acizliğin ifadesidir. Erdoğan iktidarını ve sarayını korumak için polisin yanında çeteleşmeyi de arttıracağını beyan etmektedir. Onların koruma telaşına düştükleri şehirler değil, o şehirler içerisinde güvenle sürdürdükleri harami saltanatlarıdır.

Patronların sömürü düzenidir. İşçi sınıfı ve ezilen halkların güvenliğini tehdit eden en büyük tehlike faşist Erdoğan iktidarıdır. Halklarımızın bu çetelerden ne güvenlik ne de adalet beklentisi kalmamıştır. HBDH tüm devrimci- yurtsever gençliği milis güçlerimize katılmaya, sokakları, mahalleleri, okulları işbirlikçilerden, zehir tacirlerinden, halka terör uygulayan polis-bekçi güçlerinden arındırmaya çağırıyor” denildi.