Emine Şenyaşar’dan hakkında açılan davaya tepki

Emine Şenyaşar, hakkında açılan “Kamu memuruna hakaret” davasına “Suç işleyenler dışarıda gezerken, beni mahkemelere çağırıyorlar” sözleriyle tepki gösterdi.

EMİNE ŞENYAŞAR

Riha’nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP eski milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar’ın Riha’dan Ankara’ya taşıdığı Adalet Nöbeti 107’nci gününde sürüyor. 

Emine Şenyaşar, katliamdan sağ kurtulan aynı zamanda Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Riha Milletvekili olan oğlu Ferit Şenyaşar ile 107’nci gününde de Türk Adalet Bakanlığı ile görüşmek istedi ancak kapı her zaman olduğu gibi bugün de Emine Şenyaşar’a açılmadı.

Hakkında açılan “Kamu memuruna hakaret” davası kapsamında gittiği Riha’dan dönen Emine Şenyaşar, yaptığı açıklama ile hakkında açılan davaya tepki gösterdi. Emine Şenyaşar, “Suç işleyenler dışarıda gezerken beni mahkemeye çağırıyorlar. Üç dört gün arayla mahkemelere gidiyoruz. Suç işleyenleri tutuklasınlar. Onları neden tutuklamıyorlar? Onlar gezerken benim oğlum cezaevinde. Ben adalet istiyorum, onlar bakanlığın kapılarına kilit vuruyorlar. Bütün çocuklarımı öldürdüler, en azından bu çocuğumu bıraksınlar. Benim çocuğumu bırakana kadar da asla buradan kalkmayacağım” dedi. 

Kendilerine açılmayan Türk Adalet Bakanlığı kapısını işaret eden Emine Şenyaşar, “Bakın işte kapıları üzerimize kapattılar. Biz buraya ulaşır ulaşmaz kapılara kilit vuruyorlar ve saklanıyorlar. Bu da devlet midir, bu da hükümet midir?” diye tepki gösterdi.

Emine Şenyaşar eyleminin ardından oğlu Ferit Şenyaşar ile birlikte Meclis’e geçti.