Demirtaş fotoğrafı taşıyan 3 kadın öğrenci yurttan ihraç edildi

Van’da Demirtaş’ın fotoğrafını çantasında taşıyan 3 kadın öğrenci kaldıkları yurttan ihraç edildi.

Van’ın Gevaş ilçesinde Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda kalan 3 genç kadın, 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan referandumdan önce ilçe merkezinde dağıtılan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş fotoğrafını alarak çantasına koydu. Daha sonra kaldıkları yurda giden genç kadınların çantasını arayan güvenlikçiler Demirtaş’ın fotoğraflarını el koyarak Yurt Müdürüne teslim etti.

Konuyla ilgili aceleyle başlatılan soruşturmanın neticesinde, Yurtlar Kurumu, görüşme gereği bile duymadığı öğrencilere gönderdiği yazıyla ihraç kararını bildirdi.

Yurttan atılan genç öğrencilerden Şükran Adlı’nın babası Necmeddin Adlı bunun üzerine yurda giderek müdür ile görüşmek istedi ancak yurtlar kurumu müdürü Adlı ile görüşmeyi reddederek güvenlikçilerden Adlı’yı yurttan uzaklaştırmalarını istedi. Güvenlikçilere direnen Adlı burada hakaret ve tehditlere maruz kaldı.

AKP: ERDOĞAN'IN FOTOĞRAFINI TAŞISIN

Baba adlı bu defa çareyi AKP Gevaş İlçe Başkanlığı’na şikayet etmekte buldu ancak "Demirtaş yerine Erdoğan’ın fotoğrafını taşısın" cevabını alınca tamamen çaresiz kaldı.

AKP İlçe Başkanına "Biz Demirtaş’ı seviyoruz" diyerek tepki gösteren Baba Adlı, "Kızımın geleceğini kararttılar ve bursunu kestiler. Bunun hesabını sormak için yargıya başvuracağım" diye konuştu.