YPS’den Cizre açıklaması

YPS tarafından yapılan yazılı açıklamada, Cizre’deki yaralıların devlet tarafından infaz edilmiş ihtimaline dikkat çekildi.

YPS tarafından yapılan yazılı açıklamada, Cizre’deki yaralıların devlet tarafından infaz edilmiş ihtimaline dikkat çekildi.

Açıklamada, Türk devletinin yaptığı açıklamalar ve basındaki manipülasyonlara dikkat çekildi.

Yekîneyên Parastina Sivilan-YPS (Sivil Savunma Birlikleri) tarafından yapılan yazılı açıklamanın tam metni şu şekildedir:

YARALILARIN OLDUĞU EV TEK TARAFLI TARANIYOR

Cizre’de Cudi Mahallesi’nde 23 no’lu evin etrafında veya yakın mesafesinde herhangi bir gücümüz yoktur. Orada herhangi bir çatışma söz konusu değildir.

AKP devlet güçleri sivil yaralıların bulunduğu evi 10 günden beri tek taraflı olarak ateş altına almaktadır.

KATLİAMA GEREKÇE BULMAK İÇİN YALAN HABER UYDURUYORLAR

Söz konusu evle ilgili yapılan haberler tümüyle yalana dayalı üretilmiş mizansenlerdir. ‘Memo’yu, Rozan’ı kurtarın’, vs talimatların üstten verildiği haberleri gerçek dışıdır. Gerçekleştirmiş olduğu katliama gerekçe uydurmak için üretilmiş yalanlardır.

YARALILAR İNFAZ EDİLMİŞ OLABİLİR

AKP devlet güçlerinin 30 ocak günü bu eve dönük operasyon yaparak burayı ele geçirdiği anlaşılmıştır. Büyük ihtimal içerideki sivil insanlarımız kurşuna dizilmişlerdir. Aksi takdirde evde bulunanlarla ilgili bilgi verilmesi gerekirdi. Söz konusu evin etrafında hiçbir çatışmanın yaşanmadığını, AKP devleti güçlerinin tek taraflı saldırılar yaptığını açıkça belirtiyoruz. Bu konuda tarafsız heyetlerin yapacağı tüm inceleme ve soruşturmaya açık olduğumuzu kamuoyuna ifade ediyoruz. Yapılacak araştırma ve soruşturmalara gerçeğin açığa çıkması için her türlü olanağı sunacağımızın bilinmesini belirtiyoruz.

DEVLET MANİPÜSLAYON YAPIYOR

AKP devleti genelde olduğu gibi bu konuyla ilgili en üst ağızdan büyük bir manipülasyon yaparak toplumu yanlış bilgilendirmekte ve gerçekle ilgili olmayan açıklamalar ve haberler üretmektedir. Bunun son örneği de saflarımızda Sırp suikastçıların olduğu yalanını yaymaktır.