‘Urfa halkı Emine Şenyaşar’ın sesini duyacaktır’

Şenyaşar ailesinin iftar sofrasına DBP, HDP ve Yeşil Sol Parti temsilcileri eşlik etti. Ferit Şenyaşar, "Adalet Bakanı bu annenin sesini duymasa da 14 Mayıs’ta Urfa halkı, Bekir Bozdağ’a ve AKP’ye gerekli cevap verecektir” dedi.

Eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar'ın 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti, 757’nci gününde devam ediyor.

Pirsûs'taki evlerinden Urfa Adliyesi önüne gelen Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, "Şenyaşar ailesi için adalet" yazılı pankartın önünde nöbetini sürdürdü.

Adliye önünde iftarını açan Şenyaşar ailesine, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) ile Halkların Demokratik Partisi (HDP) Pirsûs ilçe örgütlerinden partililer eşlik etti. İftardan sonra kısa bir açıklama yapan Urfa Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Nahide Kılıç, başlattıkları adalet mücadelesinde ilk günden beri Şenyaşar ailesinin yanında olduklarını söyledi. 

 Ferit Şenyaşar ise, “Annemin adalet çığlığı bütün Urfa sokaklarında yankılanıyor. Adalet Bakanı bu annenin sesini duymasa da 14 Mayıs’ta Urfa halkı, Bekir Bozdağ’a ve AKP’ye gerekli cevap verecektir” ifadelerini kullandı.