HPG’den intikam eylemi: 2 işgalci Türk askeri cezalandırıldı

Metîna’da gerçekleştirilen eylemde 2 işgalci Türk askeri cezalandırıldı, 3’ü de yaralandı. HPG, “Bu eylem Girê Ortê Direniş Alanı’nda kimyasal silah ve yasaklı bombalar sonucunda şehadete ulaşan yoldaşlarımızın intikamı için gerçekleştirildi” dedi.

HPG Basın İrtibat Merkezi açıklaması şöyle:

Metîna bölgesi;

3 Şubat saat 10:40’ta Girê Ortê Direniş Alanı’ndaki işgalciler bir araya toplandığında ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu. Bu eylemde 2 işgalci cezalandırıldı ve 3 işgalci de yaralandı. İşgalci Türk ordusu yalnızca Kadir Dingil isimli uzman çavuşun ölümünü açıkladı ve diğer kayıplarını ise gizledi. Bu eylem YJA Star güçlerimiz tarafından Girê Ortê Direniş Alanı’nda kimyasal silah ve yasaklı bombalar sonucunda şehadete ulaşan yoldaşlarımızın intikamı için gerçekleştirildi.

Xakurkê bölgesi;

4 Şubat saat 14:20’de Girê Şehîd Heqî’deki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

2, 3 ve 4 Şubat’ta Garê bölgesinin Girê Zengil, Sêdarê alanı 2 kez, Heftanîn’in Perex alanı 2 kez, Xakurkê bölgesinin Ava Lolanê alanı 1 kez, Zap bölgesinin Şehîd Îbrahîm alanı 1 kez, Metîna bölgesinin Dergelê alanı 2 kez olmak üzere toplam; 8 kez savaş uçakları ile bombalandı.“