Cizre’de çatışma: En az 1 asker öldü

Saldırıların sürdüğü Şırnak’ın Cizre ilçesinde, devlet güçlerinin Garnizon Komutanlığı girişinde bulunan Atatürk Anadolu Lisesi’nden Nur Mahallesi'ne sızma yaptığı sırada çatışma çıktı.

Saldırıların sürdüğü Cizre'de devlet güçlerinin Nur Mahallesi'ne sızmak istediği sırada çatışma çıktı. Çatışmada en az bir asker öldürüldü.

Saldırıların sürdüğü Şırnak’ın Cizre ilçesinde, devlet güçlerinin Garnizon Komutanlığı girişinde bulunan Atatürk Anadolu Lisesi’nden Nur Mahallesi'ne sızma yaptığı sırada çatışma çıktı. Uzun süre şiddetli bir şekilde devam eden çatışmanın soncunda en az 1 askerin öldüğü ve çok sayıda asker ve polisin yaralandığı bildirildi.

Sızma girişiminde bulunan devlet güçlerinin tekrar Garnizon Komutanlığı’na çekilmesiyle çatışmalar dururken, olay yerine çok sayıda tank ve kobra tipi zırhlı araç sevk edildi. Zırhlı araçlardan uzun süre mahalleye atış yapıldı. Yapılan yoğun tarama nedeniyle birçok evde hasar meydana geldi. Mahallenin taranmasını ilçe halkı zılgıt ve sloganlarla protesto etti.

Çatışmanın ardından Cizre Tank Taburundan helikopter hareketliliğinin başlaması dikkat çekti.