YPS 2 ajanı cezalandırdı: Her yerde gerillaya sahip çıkalım

Gerillaların şehadetine yol açan 2 ajanı cezalandıran YPS, "Gençler ve kadınlar başta olmak üzere tüm halkımız, Savaşan Halk Gerçeği temelinde bulunduğu yerde örgütlenerek gerillaya sahip çıkmalı" dedi.

YPS Şehit Brusk Misilleme Timi, "Hezex’te gerillaların şehadetine neden olan iki ajan cezalandırıldı" dedi.

YPS Şehit Brusk Misilleme Timi tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"3 Mayıs akşam saat 21 sularında Hezex’te Karalar köyü yolu üzerinde Hüseyin Öner ve Ömer Kaya adlı ajanlar Şehit Brusk Misilleme Timi üyelerimiz tarafından profesyonel bir tarzda gerçekleştirilen eylem sonucunda cezalandırıldı.

Bu iki şahıs Mardin Eyalet Komutanı Hewreman Avyer'in (Hasan Mahmudi) öncülüğündeki şehit düşen gerilla grubunun ve Hira'nın (Deniz Orak) öncülüğünde şehit düşen YJA Star gerillalarının failleridir.

Zap bölgesine yönelik gerçekleştirilen işgal saldırısına karşı daha fazla öz savunma ile ve kentlerde gerillalaşarak gerillaya cevap olabiliriz. Bu süreçte tüm halkımıza düşen Devrimci Halk Savaşı stratejisi çerçevesinde eylemlerdir. Gençler ve kadınlar başta olmak üzere tüm halkımız, Savaşan Halk Gerçeği temelinde bulunduğu yerde örgütlenerek gerillaya sahip çıkabilmelidir."