TAK Adana Valiliği’ne yönelik eylemi üstlendi

Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) Adana Valiliğine yönelik gerçekleştirilen eylemi üstlendi.

TAK tarafından yayınlanan açıklamada 24 Kasım 2016 tarihinde Adana Valiliği’ni hedef alan bombalı eylemin Şehit Güven – Harun İntikam timi tarafından gerçekleştirildiğini duyurdu.

Açıklamada Valinin eylemden şans eseri kurtulduğu kaydedilirken “Bu eylemde bazı Valilik çalışanları ölmüş ve yaralanmıştır. Bu sonuçtan TC’nin faşist politikaları ve özgürce yaşamaktansa sömürgeci devletin kapısında dilenmeyi, buna karşılık Kürt Halkına dönük tüm insanlık dışı uygulamalarını kabul etmeyi tercih eden kişilerin bizzat kendileri sorumludur. Bu konuda gereken uyarıyı defalarca yaptık!” denildi.

Eylemin ardından Mardin’in Nusaybin ilçesi doğumlu Musa Özdemir’in (Givara Delil) başka bir hedefe doğru giderken çatışmaya girdiğinin ifade edildiği TAK açıklamasında “(Özdemir) teslimiyet çağrılarına çatışarak cevap vermiş ve kahramanca şehid olmuştur. Tirej Yoldaş TAK’ın direniş çizgisini yükseltirken, yarım bıraktığı görev geride kalan fedai savaşçıların omuzlarına yüklenmiştir” denildi.

Açıklamada Özdemir için şunlar belirtildi: “Tirej Yoldaş yurtsever Nusaybin ilçemizde 1996 yılında doğmuştur. Yurtsever duygularla büyüyen Tirej Yoldaş çok erken yaşlarda düşman bilinci edinmiş, mücadele kararlılığını yakalamıştır. Düşmanın yaratmış olduğu sistemde kendisi ve halkı için bir gelecek olmadığını fark etmiş 2010 yılında Kürt Özgürlük Hareketinde yerini almıştır. Olgunluğu, ağır başlılığı, ciddiyeti ve yaşam coşkusu ile çok hızlı bir ilerleme kaydetmiş, kişiliğinde büyük gelişmeler yaratmıştır. Çeşitli görevlerde sorumluluklar alarak Özgürlük Hareketinde önemli katkılar sağlamıştır. Özellikle Başkan Apo’ya olan büyük bağlılığı ve Faşist TC’nin Kürt Halkı üzerindeki baskıları nedeniyle daha etkili bir intikam savaşında yer alma tercihinde bulunarak 2015 yılından itibaren TAK saflarına katılmıştır. Bu yıldan itibaren kendisini sürekli geliştiren, hazırlayan Tirej Yoldaş düşünce gücü ve büyük hayalleriyle saflarımızda belirginleşmiştir. Kısa yaşamına büyük ve anlamlı bir yaşamı sığdıran Tirej Yoldaş 24 Kasım 2016 Adana’da TC’nin çeteleriyle girmiş olduğu çatışmada kahramanca çatışarak şehid düşmüştür.

Sömürgeci TC’nin tüm kolluk güçleri, sivil bürokrasisi, işbirlikçileri Kürt Halkına yaşattıkları zulmün cezasını teker teker çekeceklerdir. TAK’ın fedai savaşçıları bu intikam savaşının heyecanını daha şimdiden yaşamaktadır.

Şehid Tirej Givera Delil Yoldaş Ölümsüzdür!”