Günay: Unuttukları bir şey var, hiçbir baskı bizi yıldıramaz!

HDP Sözcüsü Ebru Günay, Amed merkezli operasyonların iktidarın “kaybetme korkusu” olduğunu belirterek, “Hiçbir baskı, tehdit bizi asla yıldırmayacak” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Ebru Günay, Amed merkezli 21 kentte gerçekleştirilen baskınlara ilişkin açıklama yaptı.

Seçim çalışmaları kapsamında bulunduğu Aydın’ın Nazilli ilçesinde parti binasında açıklama yapan Günay,  operasyonda partisinin Örgütlenmeden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Özlem Gündüz ve Örgütlenme Komisyonu Eş Sözcüsü Mahfuz Güleryüz ile hukukçuların, sanatçıların ve gazetecilerin de aralarında olduğu 110 kişinin gözaltına alındığını belirtti.

Günay, “Bu AKP-MHP iktidarının seçime giderken kaybetmesinin intikamını almaktır. Hukukçu arkadaşlarımız seçim güvenliğinde çalışan arkadaşlarımızdır, sandıklarda güvenliği sağlayacak arkadaşlarımızdır. Aktif gazeteciler, sanatçılar, bütün arkadaşlarımız sahada AKP-MHP iktidarını kirliliklerini, faşizmini teşhir eden ve bu konuda çalışmalar yürüten, mücadele eden arkadaşlarımızdır. AKP-MHP iktidarı kaybetme korkusuyla bir sabah operasyonu gerçekleştirdi” dedi.

“Ama unuttuğu bir şey var. Hiçbir baskı, tehdit bizi asla yıldırmayacak” diyen Günay, şunları ekledi: “Biz HDP olarak, bizlere gönül vermiş, mücadele arkadaşlarımızla, hukukçularla, gazetecilerle, sanatçılarla AKP-MHP faşizmine kaybettirmek için mücadele edeceğiz ve sahada olacağız. Bizim için asıl mücadele şimdi başladı. Tehdit ve şantaj politikalarına boyun eğmediğimiz için daha çok çalışacağız. AKP-MHP iktidarına kaybettirmek mücadeleyi yürüteceğiz”

Herkesi son 20 günde daha aktif bir şekilde sahada çalışmaya çağıran Günay, “Daha önemlisi sandık güvenliğini sağlamak için, AKP-MHP faşizmine kaybettirmek için alanlarda olmalıyız. Seçim çalışmalarına daha aktif bir şekilde katılmayız” ifadelerini kullandı.  

Günay şöyle noktaladı: “AKP-MHP iktidarı tehdit ve şantajlarıyla, baskılarıyla, gözaltılarla asla sonuç alamayacak. Buradan bir kez daha hatırlatıyoruz. AKP-MHP iktidarı için geri sayım başladı. Faşizminizin son günleri. Sizlere kaybettirmek için sahadayız. 14 Mayıs günü gözaltına aldığınız, tehdit ettiğiniz her bir arkadaşımızın hesabını sormak için sandıklarda oy kullanacağız. Katlettiğiniz kadınların hesabını sormak için oy kullanacağız. Dilini, kimliğini, kültürünü inkar ettiğiniz Kürtler için oy kullanacağız, inançlarını yok saydığınız Alevi toplumu için 14 Mayıs’ta oy kullanacağız. Ne yaparsanız yapın, hiçbir baskı ve tehdit sizin kaybetmenizi engelleyemez. Siz kaybettiniz, direnen halklar kazandı, bizler kazandık, buradayız, birlikte değiştirmek için mücadele ediyoruz. Birlikte değiştirmek için Yeşil Sol Parti’de AKP-MHP faşizmine karşı mücadele hattındayız.”