Emine Şenyaşar’ın Ankara’daki nöbeti 104. gününde

Adalet Nöbeti’ni 104 gündür Adalet Bakanlığı önünde sürdüren Emine Şenyaşar’ı ziyaret eden DEM Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “İktidar bu sesi duymuyor” diye tepki gösterdi.

EMİNE ŞENYAŞAR

Eşi ve iki oğlu AKP’li eski milletvekili Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından katledilen Emine Şenyaşar’ın Riha’dan Ankara’ya taşıdığı Adalet Nöbeti 104’üncü gününde sürüyor. 

Emine Şenyaşar, katliamda sağ kurtulan aynı zamanda Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Riha Milletvekili olan oğlu Ferit Şenyaşar ile bir kez daha Türk Adalet Bakanlığı ile görüşmek üzere bakanlık binası önüne geldi. 

Bakanlığın önüne “Normalleşmenin, yumuşamanın yolu adaletten geçiyor. Üstünlerin hukukuna karşı Adalet Nöbeti’miz 104’üncü gününde” ve “Dün adalet için buradaydım bugün de buradayım. Öbür gün borcum olsun yaşarsam mutlaka geleceğim. Ta ki adalet gelene kadar” yazılı dövizlerin asıldığı nöbette,

Emine Şenyaşar, tutuklu bulunan oğlunun serbest bırakılmasını istedi. 

GERGERLİOĞLU: İKTİDAR BU SESİ DUYMUYOR

Emine Şenyaşar’ı ziyaret eden DEM Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, bugün Adalet Bakanı ile görüşmeleri engellenen Barış Anneleri’nin de Emine Şenyaşar’ı ziyaret etmek istediklerini, ancak polis engellemesinden kaynaklı gelemediklerini belirtti. Emine Şenyaşar’ın Adalet Bakanı ile görüşme taleplerinin sürekli reddedildiğini belirten Gergerlioğlu, “Fadıl Şenyaşar içeride tutuluyor ve adaletsiz yargı devam ediyor. 100 günü geçti ama annemiz hala burada. Bu iktidar bu sesi duymuyor” şeklinde konuştu. 

15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişimi sonrası oğlu tutuklanan Sevinç Çakır da Emine Şenyaşar’dan etkilenerek Adalet Bakanlığı önünde başlattığı oturma eylemini 27’nci gününde sürdürdü.