CİK'ten şehitliklerin tahrip edilemesine ilişkin açıklama

Türk devlet güçlerinin Garzan ve Varto’daki şehitliklere saldırısını kınayan CİK, “Kürdün mezarına dahi tahammül edemeyenlere, kemiklerini mezardan çıkararak kabristanlarını tahrip edip yok edenlere karşı söyleyecek bir tek sözünüz yok mudur” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Civaka İslamiya Kurdistan/Kürdistan İslam Toplumu (CİK), Türk devletinin Garzan ve Varto'da şehitlik saldırılarını, ölmüş insanların kemiklerinden ve cesetlerinden intikam almanın bir cahiliye uygulaması olduğunu belirtti.

CİK açıklamasında şunları belirtti:

"Bitlis ve Varto'da yaşanan bu vahşetin abdestliler tarafından yapılması bütün İslam alemini kıyama kaldırmalıydı. Henüz inancını ve vicdanını tamamen yitirmemiş dürüst Müslümanlar bu cahiliye davranışlarını uygulayanlara karşı söyleyecek bir sözünüz yok mudur? Karşı koyacak bir ameliniz olmayacak mıdır?

Mezarlara dahi tahammül etmeyen abdestli Firavunlar, gün geçmiyor ki insanlık dışı davranışlarına bir yenisini eklemesinler. İslam alemini kan gölüne çeviren Erdoğan ve Avenesinin DAİŞ'in kurucusu olduğu ve uygulamalarında DAİŞ'ten daha gaddar ve vahşi olduğu, ölmüş insanların kemiklerine yaptıkları bu uygulamaları ile tescillenmiş oluyor. Ölmüş insanların kemiklerinden ve cesetlerinden intikam alma bir cahiliye uygulamasıdır.

'SÖYLEYECEK BİR TEK SÖZÜNÜZ YOK MUDUR?’

Erdoğan ve Türk devletinin bu uygulamaları, Ebu Cehil, Firavun ve Nemrut uygulamalarıdır. İslam peygamberine saldırmaya gelen müşrikler savaş meydanlarında öldürüldüklerinde, peygamber arkadaşları ile birlikte onları gömdükten sonra savaş meydanını terk ederdi. Kürt milletinin ölülerinin kemiklerine dahi tahammül edemeyenler İslam'dan ve insanlıktan nasiplenmemişlerdir. Bitlis ve Varto'da yaşanan bu vahşetin abdestliler tarafından yapılması bütün İslam alemini kıyama kaldırmalıydı. Henüz inancını ve vicdanını tamamen yitirmemiş dürüst Müslümanlar bu cahiliye davranışlarını uygulayanlara karşı söyleyecek bir sözünüz yok mudur?

Karşı koyacak bir ameliniz olmayacak mıdır?

Kendine 'Müslümanım' diyen bir insan bu vahşetin yanında nasıl yer alır ve sessiz kalır?

‘Allah'ın laneti zalimlerin üzerinedir’ Araf suresi 44

‘Zalimler topluluğunun canı cehenneme’ 23/94

Kürdün mezarına dahi tahammül edemeyenlere, kemiklerini mezardan çıkararak kabristanlarını tahrip edip yok edenlere karşı söyleyecek bir tek sözünüz yok mudur?

Yıllardır zulmün en ağırını yaşayan canlı Kürtlere, yapılan zulüm yetmemiş olacak ki, şimdi de ölülerinin kemiklerine işkence edilmektedir.

'KATLEDİLEN KÜRT OLUNCA HER ŞEY MÜBAH MI OLUYOR’

Hz. Muhammed'in hadisi: ‘Kim bir kişinin zalim olduğunu bilerek ona yardım etmek üzere zalim ile birlikte yürürse, İslam’dan dışarı çıkmış olur.’ (Kur'an-ı Kerim tefsiri c.5, s. 2089).

Bu dine ve bu peygambere inandığını söyleyenler mazlum ve mustadaf Kürt milletine yapılan bu zulmü neden görmüyorsunuz? Yoksa bu Firavunların abdest almaları ve namaz kılmalarımı sizi aldatıyor? Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) 'Zulmeden ve zalimle birlikte yürüyen her kim ise İslam'dan çıkmış olur” diyor. Evleri başlarına yıkılan, şehirleri yerle bir edilen, camileri medreseleri yakılan, gençleri, kadınları, çocukları ve yaşlıları vahşice bu zalimler tarafından katledilen Kürt olunca her şey mubah mı oluyor? Erdoğan ve zebani takımı zalimler sizden cesaret alarak, ölülerin kemiklerine ve kabristanlara saldıracak kadar aşağılık duruma düştüler. Bu zulme katkı sunanlar ve sessiz kalanlar, sizin Allah’ın dini ile bir bağınız kalmış mıdır? İslam’dan çıkmış olan kişi ve toplumların, namazlarının, oruçlarının ve haclarının bir anlamı kıymeti Allah indinde var mıdır?

'ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM!'

Değerli milletimiz! Allah bu İslam ve insanlık karşıtı vahşi ve barbar kesimlerle cihadı ve mücadeleyi sizlere nasip etmiştir. Bu bizim için bir imtihandır. Bu ilahi imtihandan başarılı çıkmak için canla başla çalışmalıyız. Her yerde ve her alanda Ebu Cehil, Firavun ve Nemrutların bertaraf edilmesi gerekiyor. İnsanlığın ve İslam dininin izzeti için bu zalimlere karşı her yerde ve her alanda mücadele etmeliyiz. Zalimler istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır. Zalimler için yaşasın cehennem!"