ÖGİ: Zor şartlarda yılmadan çalışan gazetecileri kutluyoruz

Özgür Gazeteciler İnisiyatifi, "Yılmadan, usanmadan çalışan tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyoruz" dedi.

Özgür Gazeteciler İnisiyatifi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle bugün yazılı bir açıklama yaptı.

"Bugünün anlam ve önemine binaen güzel şeylerden bahsetmek isterdik ancak, ülkenin içerisinde bulunduğu baskıcı rejimin gazetecileri getirdiği nokta herkesin malumu" diye başlayan açıklamada, şunlar kaydedildi:

'GAZETECİLER ASKER YAPILMAK İSTENİYOR!'

"Bugün tekçiliğin alabildiğine hayatımıza sokulmaya çalışıldığı bir dönemde gazeteciler de tıpkı asker gibi tektipleştirilmeye çalışılıyor, tek ses dışında başka seslerin çıkmasına tahammül edilemiyor. 

Onlarca gazetecinin cezaevinde olduğu bu süreçte 'çalışabilen' gazeteciden bahsetmek de maalesef mümkün olmuyor. Ancak yine de bir avuç 'çalışan gazeteci' gerçekleri kamuoyuna duyurabilmek için canını dişine takarak çalışmasını sürdürüyor. 

'YILMADAN ÇALIŞANLARI KUTLUYORUZ'

Herkesin gelişmelerden zamanında ve objektif bir şekilde haberdar olmasını yaşamın olmazsa olmazı olarak biliyoruz. Ve gece gündüz demeden her türlü zor şartlarda çalışmayı ilke edinerek ve hiçbir zaman yılmadan, usanmadan görevlerini ifa eden basın camiasını takdir ediyoruz. Bunun için özveriyle çalışan tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyoruz. 

ÖZGÜR BASIN ŞEHİTLERİ ANILDI

Özgür Basın çalışmalarını hiçbir kaygı içerisinde olmadan yürütürken’ katledilen tüm meslektaşlarımızı saygıyla ve minnet anıyoruz."

ÖGİ, açıklamasının sonunda tutsak gazetecilerin derhal özgür olması gerektiğini belirtti.