Tutsak aileleri Bakan Tunç'un kalem müdürü ile görüştü

Eylemlerini sürdüren tutsak yakınları, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un özel kalem müdürü ile görüştü.

TUTSAK YAKINLARI GÖRÜŞME

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğünün sağlanması için 'Adaleti sağla hukuku uygula' kapsamında tutsak yakınları öncülüğünde başlatılan eylem devam ediyor. 3 hafta boyunca Adalet Bakanı ile görüşmek için Ankara’ya gelen tutsak yakınları engellenmişti. Tutsak yakınları, uzun süredir devam eden Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile görüşme talebine dair bugün bir dönüş aldı. Tunç’un MYK toplantısında olması gerekçe gösterilerek tutsak yakınları ile özel kalem müdürü Büşra Selek ve Tetkik Amiri İrfan Yılmaz bir görüşme gerçekleştirdi.
Üç tutsak yakınının yer aldığı görüşmeye Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) milletvekilleri Burcugül Çubuk ve Serhat Eren de katıldı.

Aileler görüşmede yakınlarının maruz bırakıldıkları hukuksuzlukları dile getirdi. “Bakan Tunç ile görüşmeyene kadar binlerce kilometre yol kat edeceğiz” vurgusu yapan aileler, “Evlerimizde durup çocuklarımızın, hasta tutsakların ve tecrit altında olan tüm tutsakların durumunu kabul etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

 Selek ve Yılmaz, görüşmeye dair notlar alırken, ailelerin ifadelerini Bakan Tunç’a ileteceklerini belirtti.