Güney Kürdistan heyeti Efrîn'de 

Güney Kürdistan'daki farklı inanç temsilcileri, KNK üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve Dêrîn Pêşmergelerinin aralarında olduğu bir heyet Efrîn direnişine destek vermek için kente geldi.

Türk devleti ve ona bağlı El Kaide menşeili çetelerin Efrîn'e yönelik işgal saldırıları 53'üncü gününde devam ederken, Kürt halkı da birliğini Efrîn etrafında örmeyi sürdürüyor. Güney Kürdistan'daki farklı inanç temsilcileri, Kürdistan Ulusal Kongresi (KNK) üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve Dêrîn Pêşmergelerinin aralarında olduğu bir heyet Efrîn direnişine destek vermek için kente geldi. 

Efrîn Kantonu Eşbaşkanı Dr. Silêman Şêx Îsa, PYD Eşbaşkanı Eyşe Hiso, TEV-DEM Eşbaşkanı Asya Ebdullah, Kuzey Suriye Federasyonu Kurucu Meclisi Eşbaşkanı Hediye Yûsif ve kanton yönetimi tarafından karşılanan heyet, Şehit Awesta Xabûr Şehitliği'ni ziyaret ettikten sonra Efrîn Kantonu Yasama Meclisi önünde basın açıklaması yaptı. 

Açıklamada söz alan Efrîn Kantonu Eşbaşkanı Dr. Silêman Şêx Îsa, Güney Kürdistan'dan gelen heyeti selamladı. Dr. Silêman Şêx Îsa'nın ardından heyet adına söz alan KNK Divan Üyesi Şikrulah Mihemed Emîn, Efrîn direnişçilerini ve halkını selamlayarak, "Bizler size moral ve destek için geldik. Ama sizden ve direnişinizden büyük bir moral aldık" diye konuştu. 

Kürt halkının bir olduğunu ve asla kimsenin bunu parçalamayı başaramayacağını ifade eden Emîn, şunları kaydetti: "Şehitliklerimize baktığımızda Kürdistan'ın dört parçasından savaşçıların yan yana yattığını görüyoruz. Bu bize birliğimizi emrediyor. Efrîn'den işgalcile şunu bir kez daha hatırlatıyoruz: Kürt halkı sizden daha zalim ve barbarları da gördü ama asla boyun eğmedi. Sizlere de boyun eğmeyecektir. Kürt halkı da tek kurtuluşun birlikten geçtiğini çok açık bir şekilde görüyor. Üzerimizdeki tehditler bize birliğimizi sağlamamızı emrediyor.