6 mezra özgürleştirildi

Rojava’nın Cebil Şêîr köyündeki saldırıları püskürten savaşçılar, aynı hattaki ilerleyişini sürdürüyor. Savaşçılar 6 mezrayı daha özgürleştirdi. Kermanco köyü, Ali Omer ve Derwîş mezralarındaki çatışmalar ise devam ediyor.

Bugün sabah saatlerinde Eyn Îsa kolundaki savaşçıların Cebil Şêîr köyündeki mevzilerine sızma girişiminde bulunan DAİŞ çetelerinin, Eylem Odası savaşçıları tarafından fark edilmesi üzerine çatışma çıktığı aktarıldı. Öğle saatlerine kadar devam eden çatışmalarda, 5 DAİŞ üyesi etesi öldürülürken bomba yüklü bir aracın da imha edildiği öğrenildi.

Öldürülen çetelerden 4 kalaşnikof, 400 kalaşnikof mermisi, 3 raxt ve 5 el bombası ve bir telsiz ele geçirildi.

Çetelerin sızma girişiminin boşa çıkartılması ardından aynı hatta ilerleyişini sürdüren savaşçıların, 3 koldan harekete geçtiği ve çetelere bir darbe daha vurularak ismi öğrenilmeyen 6 mezranın özgürleştirildiği kaydedildi.

Öte yandan Kadiriye kolundan Rakka’ya kurtarmak için yüklenen savaşçıların, DAİŞ çetelerinin Batı Suwediye köyündeki saldırıları tamamen kırması ardından, Kerwan köyünün doğusundaki Kermanco köyü, Ali Omer ve Derwîş mezralarına yöneldiği belirtildi. Bu bölgelerdeki çatışmaların an itibarıyla devam ettiği ve çetelerin ağır darbe aldığı bilgisi paylaşıldı.