Kurdistan dağlarına giden gençler: Önderliğe katılıyoruz

“Önderliksiz geçireceğimiz tek bir saniyeyi dahi artık kabul etmiyoruz” diyerek gerilla saflarına katılan bir grup genç, “Kadın ve gençliğin direngen ruhunu temsil eden yoldaşlarımızın anıları pusulamızdır” açıklamasında bulundu.

GERİLLAYA KATILAN GENÇLERDEN MESAJ

Faşizme, sömürüye karşı ahlaklı ve insanca bir yaşamı savunan gerilla mevzilerini hakikat dergahımız olarak görüyoruz” diyen bir grup genç, gerilla saflarına katıldıklarını duyurdu.

Kurdistan dağlarında bir açıklama yapan gençler, “Bizlere Önderliksiz bir yaşamı kabullendirmek istediler. 4 yıla yakındır Önder Apo’dan hiçbir şekilde haber alınamıyor. Önder Apo’nun yaşamı tehlike altındadır. Biz Apocu gençler olarak Önderliksiz geçireceğimiz tek bir saniyeyi dahi artık kabul etmediğimizi ve etmeyeceğimizi belirtiyoruz. 26 yıllık var olan tecride ve faşizme karşı cevabımızı şehitlerimizin gösterdiği irade ve ruh ile yönümüzü Önderliğe ve özgür dağlara veriyoruz” ifadelerini kullandı.

BÖYLESİ VAHŞİ BİR SİSTEMLE YAŞAMAYI ASLA KABUL EDEMEYİZ

Faşist sömürgecilerin Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ı ve Özgürlük Hareketi’ni tasfiye etmek için her türden soykırımcı planı devreye koyduklarına işaret eden gençler, devamla; “Buna karşı YJA-STAR ve HPG gerillaları Zap, Avaşîn ve Metîna’da direniş destanı yazmakta ve bu faşist sömürgeciliğe, kimyasal ve yasaklı silahlara karşı devrimci operasyonlar ile hesap sormakta, adeta köklerini kazımaktadır. Böylesi bir süreçte herkes üzerine düşen görevlerini yerine getirmelidir. Tüm gençler ve genç kadınlar, değerli halkımız şunu bilmelidir ki faşizmin gölgesindeki yaşama yaşam denemez, faşizmin bizlere kölelikten başka verecek hiçbir şeyi yoktur. Böylesi vahşi, tecavüzcü, tacizci, her gün kadınları, çocukları, ekolojiyi katleden, halkın iradesini yok sayan, her gün yüzlerce insanı zindanlara atan bir sistemle yaşamayı asla kabul edemeyiz ve etmemeliyiz” diye belirtti.

BÎŞENG, SARA, TOLHILDAN PUSULAMIZDIR

Gençler, kadın ve gençliğin direngen ruhunu temsil eden Bîşeng, Sara ve Tolhildan adlı şehit yoldaşlarının anılarını birer pusula olarak devraldıklarını kaydederek, “Onların savaşçı ruhuyla Önderliğe katılıyoruz” dedi.

Açıklamanın devamında şöyle denildi: “Bizler Önderlik ile yaşamaya ant içmiş gençler olarak faşizme, sömürüye karşı ahlaklı ve insanca bir yaşamı savunan gerilla mevzilerini hakikat dergahımız olarak görüyoruz. Özgürce, insanca ve onurluca bir şekilde yaşamak isteyen her gencin yeri özgür dağlardır. Bu temelde tüm gençleri ve genç kadınları hakikat ile buluşmaya, PKK ve PAJK saflarına akın etmeye çağırıyoruz! Bîşenglerin, Saraların ve Tolhildanların yolunda direniş ateşini yükseltmeye çağırıyoruz.”