Bakırhan: Geleceğin rotasını belirledik

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, yeni dönemde örgütlenme ve genişlemeyi esas alacaklarını söyledi, "DEM Parti, Türkiye’de seçim sonuçlarını ve geleceğin rotasını belirlemiştir" dedi.

DEM PARTİ PM TOPLANTISI

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, seçim sonuçlarını değerlendirmek ve önümüzdeki dönem mücadele hattını belirlemek için toplanan Parti Meclisi toplantısının açılışında konuştu.
İki gün sürecek olan PM toplantısında seçim sonuçları ile siyasal süreci değerlendireceklerini kaydeden Bakırhan, 31 Mart yerel seçimlerine değinerek, seçimlerin halklar, emekçiler, gençler kadınlar ve Kürtler için yeni bir ışık, yeni bir yol olduğunu belirtti.

Tuncer Bakırhan, şöyle devam etti:

"Kürt halkı 31 Mart’ta iradesine sahip çıktı. Kayyum anlayışını ve kayyumları göndermiştir, partisine oy vermiştir, partisinin yanında durmuştur. Bölge halkı ranta, yıkıma, talana hayır demiştir. Her türlü hileye ve yalana karşı, rüşvete karşı DEM Parti çatısı altında bir araya gelerek tekrar belediyeleri kazanmıştır.

'STRATEJİLERİMİZ HAYAT BULDU'

Batıda da ezilenler, emekçiler, kadınlar, gençler yine DEM Parti çatısı altında yerel yönetimlerde söz sahibi olmuştur. Bu çok değerli ve anlamlıdır. Seçime başlarken de söylemiştik; bölgede kayyumlarla yönetilen belediyeleri kazanacağımızı söylemiştik. Kayyumları göndereceğimizi, batıda da halklarımızın yaşadığı her yerde iradelerinin yönetime yansıyacağını belirtmiştik. Her iki stratejimiz de başarılı bir şekilde hayat buldu.

'GASP EDİLEN YERLERDE DAHA GÜÇLÜ ÇALIŞACAĞIZ'

DEM Parti, Türkiye’de seçim sonuçlarını ve geleceğin rotasını belirlemiştir. Hile, yalan dolan, haram seçmenlerle birlikte Kars, Şırnak, Bitlis’in ve birçok ilçe ve beldemizin iradesi gasp edilmiştir. Aslında Kars, Bitlis, Şırnak kazanmıştır. Kaçak seçmenlerle Kars, Şırnak ve Iğdır’ın iradesini çalanlar kaybetmiştir. Kars Iğdır ve Şırnak durumunda olan bütün il ve ilçede yaşayan halklarımıza buradan selam ve sevgilerimizi gönderiyoruz. Üzülmeyin, siz kaybetmediniz, kazandığınız iradenizi gasp ettiler.

Emin olun, oralarda daha güçlü çalışmalar yapacağız. Daha güçlü örgütleneceğiz. Bu haram ve kaçak seçmenlerle gasp edilen kentleri el birliği ile önümüzdeki seçimlerde hırsızları göndererek tekrar halklarımızın iradesini yönetimine taşıyacağız. Kaybettiğimiz yerlerde hata ve eksiklerimizin olduğunu gördük. Başarımızı tabii kutlayacağız ama bu toplantıları başarımızı kutlamak için yapmıyoruz, seçimlerde eksik kaldığımız, yetersiz kaldığımız, kaybettiğimiz yerlerdeki nedenleri tartışarak ve bunları ortadan kaldırmaya yönelik çaba ve çalışmalar için yapıyoruz. Evet, bir kazanım var ama bu kazanım halklarımızındır, eksik ve yetmezlikler bizimdir. Biz böyle bir gelenekten geliyoruz. Bu toplantılarla bu eksik ve yetersizliklerimizi tespit ederek bunları ortadan kaldırmanın çalışmasını yürüteceğiz."